Vijesti
29. 5. 2020.

Vukovar je prepoznao tko nudi zajedništvo, stabilnost & razvoj!

Povjerenik HDZ-a Nikola Mažar: Stranka nijedne sekunde nije prestala djelovati, o čemu svjedoči i nazočnost više od 200 članova na ovoj sjednici. Štoviše, u nekoliko je dana više od 100 sugrađana zatražilo pristupnicu! Dr. Vesna Bosanac: Naprasno napustiti svoju stranku, pred same izbore, po meni je neoprostivo. Ako je Penava bio nezadovoljan, mogao je to učiniti puno prije. Očito je neka druga politička opcija tempirala da do toga dođe baš sada.

Nakon sjednice Povjerenstva Gradske organizacije HDZ-a Vukovara, na kojoj je donijeta odluka o osnutku operativnih temeljnih ogranaka stranke u svim dijelovima grada i koordinatorima za parlamentarne izbore, povjerenik Nikola Mažar ocijenio je da je vukovarski HDZ danas čak i jači nego prije jer mu je u samo nekoliko zadnjih dana pristupilo više od 100 novih članova:

- Nazočnost više od 200 članova stranke na sjednici dokaz je da su pitanja poput onog postoji li vukovarski HDZ posve bespredmetna. Posebno raduje što su s nama bili i mnogi koje godinama nismo viđali, među njima i brojni utemeljitelji i branitelji, heroji stvaranja države i HDZ-a. Svi se oni sada vraćaju nakon što su godinama bili marginalizirani.

Više ljudi pristupilo, nego se iščlanilo

HDZ nijedne sekunde nije prestao djelovati u Vukovaru! Napustilo nas je manje od 10 posto članstva, ali je više od 100 sugrađana zatražilo pristupnicu - dodao je Mažar:

- Više nam je ljudi pristupilo, nego se iščlanilo! Ta činjenica dovoljno govori za sebe. Vukovarci uviđaju tko nudi razvoj, stabilnost i zajedništvo - zajedništvo kakvo nije viđeno još od povratka u naš grad 1998. godine!

HDZ nastavlja raditi još jačim intenzitetom nego prije. Pobjeđujemo na parlamentarnim izborima! - zaključio je Mažar svoje obraćanje.

Penavina volja & odluka

Na novinarski pak upit što bi, nakon svega, poručio Ivanu Penavi, kazao je da je HDZ demokratska stranka u kojoj postoje različita razmišljanja i smjerovi.

- Žao mi je što nisu iskorištene sve mogućnosti unutarstranačkog dijaloga. Ali, ovo je Penavina volja i mi je poštujemo.

Iz Grada Heroja: HDZ je veći od bilo kojeg pojedinca - Vukovar je iznad bilo čijih interesa!

Nijedna Vlada nije ovoliko učinila za Vukovar

Među okupljenim članicama i članovima na sjednici Povjerenstva sudjelovala je i ravnateljica vukovarske bolnice, ratna i sadašnja, Vesna Bosanac:

- Članica sam HDZ-a od 1992. i itekako znam koliko je Vlada predsjednika Andreja Plenkovića, kao nijedna vlada prije nje, učinila za naš grad. Između ostalog, vukovarska bolnica dobila je status Nacionalne memorijalne bolnice. Sigurna sam da će ova ekipa mladih ljudi predvođenih Mažarom, koja je puna entuzijazma i znanja, postići pobjednički rezultat već na parlamentarnim izborima.

1. sjednica naše Vlade izvan Zagreba održana je upravo u Vukovaru. Sve što smo tada najavili, to smo i ispunili!

Vukovar postaje mjesto posebnog domovinskog pijeteta, a županijska bolnica u Gradu Heroju - Nacionalna memorijalna bolnica!

Tempirani izlazak iz HDZ-a

Napomenula je da je gradonačelnik Penava radio dobro za Vukovar kao član HDZ-a, ali i oštro kritizirala način njegovog izlaska iz HDZ-a:

- Naprasno napustiti svoju stranku, mjesec i pol prije izbora, po meni je neoprostivo. Ako je bio nezadovoljan, mogao je to učiniti puno ranije, a ne pred same izbore. Očito je neka druga politička opcija tempirala da do toga dođe baš sada.

Uz doktoricu Bosanac, na sjednici su sudjelovali i drugi mnogobrojni poznati HDZ-ovci i HDZ-ovke: Marijana Balić, Zvonko Milas, Dražen Čović, bivši gradonačelnici Zdenka Buljan i Vladimir Štengl, Ljiljana Blažević, Ivanka Mihajlović, Marija Budimir, Jasna Kolar, predstavnici braniteljskih i stradalničkih udruga… 

A A A