Hrvati će i dalje imati najjeftiniji plin u EU-u & jednu od najnižih cijena električne energije u cijeloj Europi!
Gospodarsko-socijalno vijeće pozdravilo 8. paket zaštitnih mjera, težak 296,2 milijuna €, kojim Vlada RH sprječava povećanje cijena struje i plina te izravno pomaže umirovljenicima i ostalim ranjivijim skupinama. Premijer Plenković: „I ne radi se samo o subvencijama na energente, nego i o limitiranju cijena 70 proizvoda iz potrošačke košarice te goriva - koja su također među najjeftinijima u EU-u“. Na GSV-u su prezentirani socioekonomski pokazatelji iz kojih se jasno vidi koliko je Hrvatska napredovala u ovih 9 godina nakon SDP-ove Vlade nacionalnog užasa.
U uvjetima globalne krize očuvali smo i ustrajno čuvamo društvenu koheziju - poručio je predsjednik Vlade RH i HDZ-a na sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća:
- U duhu socijalnog partnerstva, nastavljamo zajedno raditi na podizanju konkurentnosti našeg gospodarstva i životnog standarda hrvatskih građana!
Andrej Plenković pritom je izdvojio glavne „piste“ kojima paralelno vozi naša Vlada:
PISTA 1 Daljnje povećavanje plaća, broja radnih mjesta i mirovina.
„Rekordna zaposlenost: 1.707.000 radnih mjesta - najviše od samostalnosti. Nezaposlenost ispod 100.000 - najniža je u povijesti Hrvatske“.
„Minimalnu plaću podigli smo za 134%, a onu medijalnu za 72%. Mirovine su porasle za 74% u našem mandatu“.
PISTA 2 Ubrzani rast BDP-a i hvatanje koraka s razvijenijim zapadnim zemljama;
„Hrvatska je sada na 77% prosječne razvijenosti EU-a, a 2016. godine, na kraju SDP-ove Vlade, bila je na samo - 62%“.
„BDP nam je od 2016. naovamo gotovo udvostručen - drugi je to najbrži rast u EU-u. Po stanovniku je porastao s 11.000 na 22.000 eura“.
PISTA 3 Smanjivanje inflacije;
PISTA 4 Priuštivo stanovanje;
PISTA 5 Demografske mjere.
DA, HRVATSKA RASTE - NA ŽALJENJE PROTURAZVOJNE LJEVICE!
Vrijedi ponoviti i da je u međuvremenu Hrvatska po prosječnoj isplaćenoj neto plaći pretekla niz starijih članica EU-a. Danas smo ispred Portugala, Latvije, Mađarske, Grčke, Slovačke, Rumunjske i Bugarske.
Prezentaciju socioekonomskih pokazatelja koja je predočena na sjednici GSV možete pogledati i preuzeti OVDJE.
Više na stranicama Vlade Republike Hrvatske: